אודות

| עדכון אחרון:  12/06/2020 11:10
ישוב2


פרטים כלליים:

 

שם היישוב  פני חבר (מעלה חבר)

הקמה: לפני 30 שנה עלתה על הקרקע היאחזות 'נח"ל יקין', שהתקיימה עד להתאזרחות הישוב. לאחר כשנה יצאו אחת עשרה משפחות את קרית ארבע ועלו ליישוב החדש. החברים מצאו במקום אשקוביות מוכנות למגורים ובית כנסת אשר הוכשרו ע"י משרד הפנים, אך עמד לפניהם אתגר גדול, הקמת יישוב מאפס, אשר ממוקם על ספר המדבר ללא חיבור ישיר לישובים הסמוכים. עקב קשיים אלה ואחרים, לאחר כעשור שנים עזבו כמעט כל המשפחות הללו את הישוב, כשהם משאירים אחריהם את בתיהם המטופחים וכמה משפחות בודדות שנאחזו במקום בכל הכח.

משנודע הדבר לרב בלייכר ראש ישיבת שבי חברון, הוא החל לעשות נפשות ולשכנע את תלמידיו לעלות ולחזק את הישוב.חלק מתלמידיו האידיאליסטים נענו לבקשה והגיעו למקום,רווקים ונשואים. במקביל התעקש הרב להקים את הישיבה הקטנה דווקא במעלה חבר למרות הקושי, ובניית מבנה הקבע המרהיב שלה מאוחר יותר, סימנה יותר מכל את האמונה בפוטנציאל הישוב.

כיום תמצאו את אותם רווקים אידיאליסטים, נשואים ונטועים כאן באושר, הורים לילדים אשר חלקם כבר משרתים בצה"ל...

ויש גם דור המשך- אחוז ניכר מבוגרי הישוב אשר נישאו, חזרו עם בני זוגם להקים את בית הקבע שלהם, גם בנות שירות ששירתו בישוב סחבו את בני הזוג והשתקעו כאן.

כיום מגיעים לישוב משפחות ממגוון סגנונות ומקומות בארץ ובעולם, הנוף האנושי אצלנו מתעלה על הנוף שנשקף מהחלונות.

   

היישוב במספרים: כ 65 משפחות בלי עין הרע עם צפי לעוד 40 בתי אב בשנתיים הקרובות.

מוסדות ביישוב: פעוטון של התמ"ת, 2 גני ילדים, ישיבת מעלה חבר לצעירים, ישיבה תיכונית שבי חברון, מדרשה להעמקת היהדות, קמפוס אירוח ונופש, ספריה, חוגים, משחקיה, גני שעשועים, בני עקיבא, פעילויות קהילה, פעילויות נשים, נוער בוגר ונוער צעיר.

פרנסה: אנשי הישוב עמלים לפרנסתם בתחומים שונים- אנשי צבא קבע, חינוך והוראה, רפואה, היי טק, חשבונאות, אברכים, עבודה סוציאלית ועוד. בנוסף ישנם בעלי עסקים עצמאיים במקצועות חופשיים- בתחומי ההנדסה, נדל"ן, קבלנות, נוף, צילום, כתיבה, אנימציה, תזונה, קוסמטיקה, סופר סת"ם, בעלי מפעל שוקולד ועוד ועוד ...המשרות מתרכזות בעיקר באיזור קרית ארבע, גוש עציון, ירושלים, קרית גת, באר שבע. בנסיעה קצת יותר ארוכה ניתן לעבוד גם באיזור השפלה, רחובות, גדרה והסביבה. הישוב נמצא במרחק של 39 ק"מ מירושלים ו - 56 ק"מ מבאר שבע.

 

אופי וסגנון היישוב:

 

אופי וזרם: דתי לאומי על סגנונותיו השונים,בשאיפה להיות מאוחדים אך לא אחידים

כמה מילים מוועד היישוב / ועדת קליטה:

שבת אחת שווה יותר מאלף מילים! בואו אלינו לסיור ולאחר מכן לשבת, נשמח להכיר אתכם מקרוב ולתת לכם לחוות שבת אמיתית באווירה חברית מהנה.

ויש גם בונוס, תצפית פנורמית מרהיבה של מדבר יהודה לאורך כל שהותכם אצלנו...

אז לא להתבייש, פשוט להתקשר, אנחנו מחכים לכם!

דברים שלא ידענו על היישוב:  השם פני חבר הוא השם הרשמי, מכיוון שאנו פונים כלפי נחל חבר. השם 'מעלה חבר' ניתן ע"י המתיישבים הראשונים אך לא אושר במשרד הפנים מכיוון שהישוב אינו יושב על 'מעלה' מבחינה טופוגרפית. בתכלס, אפשר להשתמש בשני השמות,זה מוביל לאותה כתובת בסופו של דבר...

    פרט מעניין נוסף שלא ידעתם עלינו: יש לנו בישוב זוג מיוחד,אשר הבעל הוא רב חובל לשעבר ועלה ארצה מצרפת עם הסירה שלו. אשתו, היא שחקנית מוכרת בטלויזיה ובתיאטרון (יש לנו סלבריטאית!) ואנחנו תמיד נהנים מחדש לשמוע את הסיפורים המרתקים של השניים...

קליטה ביישוב: אין רגע דל, בשנתיים האחרונות נרכשו 10 בתי אמנה, 2 בתי סוכנות, 3 בתים נוספים במגזר הפרטי. כ90% מתוך הרוכשים אלה תושבים חדשים. בנוסף הגיעו כ-7 משפחות להשכרה.

פרוייקט חדש יצא לדרך 13 יחידות דיור!

בתים רלוונטיים לרכישה: 2 בתים יד שניה, שלב ד' הרשמו לרשימת ההמתנה.

בתים להשכרה – 5 קראוונים, יחידות דיור פרטיות.

פרטים -  משרד הישוב 02-9961981

דף הפייסבוק של מעלה חבר https://he-il.facebook.com/maalechever1

מעלה חבר ביוטיוב

מעלה חבר, מעלה חבר דרום הר חברון מיקוד 90420
טל: 02-9961981, פקס: 02-9964062, דוא"ל: [email protected]